Ürünler

CO2 Lazer Kodlama Cihazı - LM Serisi

CO2 Lazer Kodlama Cihazı - LM Serisi

Endüstriyel kodlama gereksinimleri için dayanıklı, kullanışlı, yüksek performanslı lazer. Hitachi’nin yeni LM serisi, karbondioksit (CO2) tabanlı vektörel lazer yazıcıdır. Geniş aralıklı dalga boyları ve esnek güç ve odaklama konfigürasyonları ile kağıttan kartona, camdan plastiğe kadar çeşitli ambalaj malzemesinde başarılı kodlamalar sağlanır. Geliştirilmiş etkin havalandırma sistemi ile desteklenmiş yenilikçi basamaklı kapak tasarımı yüksek seviyede güvenilirlik yanında bakım gerektirmeyen kullanım imkanı sunar.

Hitachi Coding and Marking Solutions

Hitachi Coding and Marking Solutions

Hitachi, 45 yılı aşkın bir süredir endüstriyel markalama alanında kendini kanıtlamış Continuous Inkjet (Sürekli Mürekkep Püskürtmeli) (CIJ) prensibine dayalı yüksek performanslı inkjet yazıcılar geliştirmiş ve üretmiştir.

Hitachi Endüstriyel IJ yazıcılar, çok çeşitli uygulamalar için ideal olan temassız baskı yöntemini benimseyen yüksek hızlı yazıcılardır. Son kullanma tarihleri, logolar, barkodlar, parti numaraları ve karekodlar uygulayabilen yeni UX2 Serisi, hem karmaşık hem de standart uygulamalar için mükemmel bir çözümdür.

Yüksek Güvenilirlik

Hitachi ürünleri zorlu ortam koşullarında son derece güvenilir olmalarıyla ünlüdür. İşlevsel açıdan kritik tüm parçalar kurum içinde üretilmektedir. Hitachi’nin kendi parçalarının kullanılması, yüksek kalite düzeyinin, güvenilirliğinin ve paranın karşılığını mükemmel bir şekilde verdiğinin altını çizmektedir.

Uygun Maliyet

Yeni ekonomik mürekkep geri kazanım tekniği sayesinde elde edilen endüstri öncüsü düşük solvent sarfiyatı ve çok düşük bakım maliyetleri ile toplam sahip olma maliyeti en düşük düzeyde tutulmaktadır.

Global Satış & Servis Ağı

Sizinle lokal olarak çalışabilecek global bir şirket mi arıyorsunuz? Hitachi sizlere markalama, kodlama ve takip edilebilirliğe yönelik zorlukların üstesinden koordineli bir şekilde gelmeniz için global olarak satış ve servis ağı sunmaktadır. Bulunduğunuz konumların her biri için ve tüm kuruluşunuz genelinde sunacağımız uluslararası tutarlılık, global bakış açısı, geniş çaplı uzmanlık ve kullanıcıya özel koordineli hizmetlerimizle hedeflerinize ulaşmanızın en büyük destekçisi olacağız. Global ekibimiz, dünya çapındaki teknik uzmanlıklarını karşılaştığınız sorunların çözümünde kullanarak sizlere tutarlı bir şekilde yardımcı olur. Yapmış olduğumuz iş analizi ve uyguladığımız projelerin neticesinde sizlere sunmak için somut ve kanıtlanmış çözümler ürettik. Ayrıca, tedarikçiler, OEM’ler (Orijinal ürün üreticisi) ve nihai kullanıcılar arasında sınır ötesi proje yönetimi ve koordinasyonu sunuyoruz.

Bu sayede, daha fazla görünürlük elde eder, zamandan ve paradan tasarruf edersiniz.

Teknik Özellikler

Hitachi'nin yeni LM serisi lazer kodlama cihazı karbondioksit (CO2) tabanlı vektör lazer bir yazıcıdır. Geniş aralıklı dalga boyları ve esnek güç ve odaklama konfigurasyonları ile kağıttan kartona, camdan plastiğe kadar ceşitli ambalaj malzemesinde başarılı kodlamalar sağlanır. Etkin bir havalandırma sistemi ile desteklenmiş yenilikci basamaklı kapak tasarımı yüksek seviyede güvenilirlik sağlar.

Sonuç, çok düşük bir elektrik enerjisi sarfiyatı ve küçük font ölçülerinde dahi hassas ve okunaklı bir kodlamadır. Küçük boyutlar ve güçlü bir kontrol sistemi sayesinde fabrika ağ ortamlarında başarılı bir donanım/yazılım entegrasyonu garantilenir.

Önemli noktalar

Kolay mekanik entegrasyon için yerden tasarruf sağlayan kompakt tasarım. 300 VA’den düşük güç sarfiyatı toplam işletim maliyetlerini minimumda tutar. Düşük lazer gücü ve görev döngüsü daha yüksek güvenilirlik ve daha düşük çalışma sıcaklıkları nedeniyle daha yüksek güvenlik anlamına gelmektedir. Cift kasalı yapı zorlu calışma koşullarında lazer tüpü ve optiği için ilave koruma sağlar. Lazer tüpü ve optiği IP65 koruma seviyesindedir. Basamaklı kapak tasarımı sayesinde çok etkin bir havalandırma lazer tüpünün ömrünü uzatır. Opsiyonel mercek hava akışı, odaklama merceğinin temiz şartlarda çalışmasını garantiler. PC u üzerinde çalışan yazılım veya opsiyonel 10,4 inc’lik renkli dokunmatik ekran sayesinde kullanıcı dostu bir arayüzü vardır. Kullanımı kolay bir font düzenleme aracı ile vektör veya nokta matrisi fontları kullanarak ceşitli üretim hızlarında en yüksek baskı kalitesi sağlanır. Işın genişletici teknoloji, yüksek enerji seviyesini baskı yuzeyine transfer ederek çok küçük nokta boyutu yaratır ve bu sayede yüksek çözünürlükte kaliteli baskılar elde edilir. Ağ hizmetleri, lazer kontrolu ve true type fontlar ile metin düzenleme, 1 ve 2 boyutlu barkodlar ve logo dosyaları icin güçlü Windows yazılımı kullanılmaktadır. 9,3 µm, 10,2 µm ve 10,6 µm dalga boyları ceşitli mercek opsiyonları ile birlikte çok çeşitli yuzeyler uzerine kodlama imkanı sağlar. Bütün dalga boyları 10 Watt ve 30 Watt’lık modeller için mevcuttur. Kolay entegrasyon için esnek Giriş / Çıkış bağlantıları, 12 programlanabilir giriş ve 4 programlanabilir Çıkış bulunmaktadır.

Kolay Operasyon

Kullanıma hazır kolay kullanımlı renkli 10,4 inc dokunmatik ekran

Sezgisel operasyon

İkon tabanlı 10,4 inc renkli dokunmatik ekran kolay ve doğrudan bir navigasyon sağlar. WYSIWYG tasarım, kodlama bilgisini ve ayarları anında gösteren stressiz bir kullanım sağlar. Kullanımı kolay dokunmatik ekran, elde tutularak veya ekipman uzerine bağlantı aparatıyla monte edilerek kullanılabilir.
 

 

 

 

 

Standard bir PC ile kontrol
LM Serisi standard (endustriyel) bir PC ile de çalışabilmektedir. Windows tabanlı lazer uygulaması çoklu metin katmanlarını destekler, görüntü kaydetme işlerinizi güvenlikle sağlar, görüntüleri indirmeden önce izleme imkanı sağlar, farklı ürünler için lazer ayarlarının yönetilmesine ve yüklenmesine imkan verir, WYSIWYG imaj tasarımı sağlar. Bunların dışında ilave olarak veritabanı bağlantısı, kolay kullanımlı bir font düzenleyici, güçlü bir gün-saat hesaplayıcı, günlük dosyaları yönetimi ve rapor hazırlama özellikleri bulunmaktadır. Lazer Uygulama Yazılımı kullanılarak ayrıca dokunmatik panele gereksinim duymadan lazeri bütün özellikleri ile kullanabilirsiniz.

 

 

Değişik kodlama ekipmanlarının entegrasyonu

Çevrimdışı konfigurasyon
Mesaj bilgisi uzak bir PC üzerinden yaratılıp kaydedilebilir ve sonra başka bir sahada bulunan lazer kodlayıcıya gönderilebilir. Lazer kodlayıcının USB portu görüntü dosyalarının ve kodlayıcı ayarlarının lazer kodlayıcı ile uzak PC arasında uygun bir şekilde paylaşılması için olanak sağlar. Önemli bilgilerin hızlı bir yedeklemesi veri güvenliğinin korunmasına yardımcı olur.

Hız ve Kalite

Yüksek hızda hassas kodlama
Yüksek hızlarda bile LM-C300 Serisi hassas ve hizalanmış kodlama işlemini sürdürür. Yeni lazer, enerjiyi anında oluşturur ve ürün üzerine cok hızlı bir sürede gönderir. Işın genişletici teknoloji, odak noktasını dahada küçültür ve ambalaj yüzeyi üzerinde üst düzeyde keskin ve temiz karakterler ve vektor hatları yaratır. LM-C300 serisi vektör font tabanlı bir lazer olmasına rağmen gerektiğinde nokta matrisi fontlarını da kullanabilir.

Kesişim düzeltme
LM-C300 Serisi lazerimiz kesişim çizgileri için destek fonksiyonu sunmaktadır. Bu fonksiyon sayesinde çizgilerin kesiştiği yerlerde, üstüste gelen çizgilerin, karakterleri bozmasını engelleyecek şekilde derin markalamaların oluşması engellenir. Bu kesişimsiz fontlar güçlü font düzenleme aracı sayesinde tasarlanmıştır ve lazer uygulama yazılımı ile gelmektedir.

Font düzenleyici
Fontun her karakteri uygulamanın gereksinimlerine gore manuel olarak duzenlenip hizalanabilir. True type fontlar ve lazer fontları bu şekilde değiştirilebilir ve mesajın bazı alanları daha koyu ve güçlü hale getirilebilir. Çizgilerin kesiştiği yerlerdeki iğne deliklerinden kaçınmak için her bağımsız karakter çizgisi, gereken bir yerde kesintiye uğratılabilir. Bu şekilde ürünün ve ambalajının bütünlüğü korunur.

Derinlik kontrolu
LM-C300 Serisi derin markalama izleri oluşmasına meyilli düz ve eğik çizgilerin kesiştiği hatların başlangıç ve bitişleri gibi alanlarda markalamanın gücünü kontrol edecek pek çok sistem ayarları sunar. İstenmeyen noktalar veya kayıp çizgiler engellenir. Dinamik derinlik kontrolu ürün ambalajından daha az materyal kaldırılmasını sağlar ve bu sayede duman aspiratorunun filtre ömrü uzamaktadır.

Kanıtlanmış Güvenilirlik

Gelişmiş soğutma sistemi
Düşük güçlü hava soğutmalı lazer sistemleri daha az yer kaplayan ve kompleks paketleme hatlarına kolayca entegre olabilen tek lazer teknolojisidir Yeni, basamaklı kapak tasarımı ve etkin soğutma sistemi üst düzeyde güvenilirlik sağlar ve lazer tüpünün ömrünü önemli derecede uzatır. Yeni Hitachi lazer, basamaklı lazer tüpü ve korumalı optik kutusu sayesinde IP54+ koruma seviyesine erişmektedir.

Opsiyonel lens hava ufleci
Opsiyonel bir hava akışı, lensin temiz durumda kalmasına yardımcı olur. Hava basıncı, kirletici parçacıkları lensten uzak tutarak kirlenmesi onler ve bu şekilde lazer çıkış gücü daha düşük düzeyde tutulur. Bu opsiyon, işletim masraflarının düşürülmesini, bakım gereksiniminin azalmasını, ve baskı kalitesinin artmasını mümkün kılar.

Enerji verimliliği
Lazer enerjisinin verimli kullanımı toplam güç sarfiyatı 300 W altında düşük maliyetli bir lazere imkan sağlamaktadır. Düşük işletim maliyetli LM-C300 Serimiz ile görüntü işlemede diğer lazerlere oranla üçte bir daha düşük güç harcanır. Yeni Hitachi teknolojisi sayesinde üretilen baskı kalitesi ve hız, rakip lazerlere oranla çok daha düşük güç gereksinimi ile sağlanabilmektedir. Standard bir özellik olarak LM-C300 Serisi Hitachi’nin duman aspirator çözümünü doğrudan kontrol etmektedir. Uzak Başlat/Durdur fonksiyonu, duman aspirasyonunu lazer yazdırma moduna alındığında başlatır. Eğer lazer çevrimdışı moduna alınmışsa enerji tüketimi olmaz. Bu şekilde Hitachi’nin lazer ve duman aspirasyon sisteminin toplam sarfiyatı minimumda tutulur.

Zorlu ortamlar
Lazer tüpü ve optiğine yuksek seviyede koruma sağlayan güçlü yapı sayesinde yeni LM Serisi çok zorlu üretim ortamlarında kullanılabilir ve IP54 akreditasyonuna uygundur. Lazer tüpü ve optik grubu ilave korumaya sahiptir ve daha da yuksek IP+ sertifikasyonuna erişmektedir. Aynaların ve merceğin düzenli olarak temizlenmesi gerekmez ve bu nedenle daha az operator etkileşimi işletimsel maliyetleri de aşağı çeker.

Ambalaj malzemeleri

Ambalaj dünyası, kağıttan oluklu mukavvaya, camdan sert plastiğe, esnek folyodan filme pek çok farklı teknoloji ve malzemelerin çok geniş bir çeşitliliğinden oluşmaktadır. Bu çeşitlilikte bir malzeme zenginliği ile başa çıkabilmek için Hitachi’nin LM-C300 Serisi iki farklı çıkış gücü seviyesinde – 10 Watt ve 30 Watt – ve üç değişik dalga boyunda: 9,3 µm, 10,2 µm ve 10,6 µm sunulmaktadır. Bu arada her farklı materyal ve malzeme kompozisyonunun lazer ile farklı etkileşimde olduğunu hatırlatırız.

PET – 9,3 µm Dalga boyu
PET (Polyethylenterephthalat) gibi plastiklerin ısı emilim özelliği ile mükemmel bir uyum içindeki9,3 µm dalga boyundaki lazer, yüzeyde delikler veya iç çatlaklar oluşturmadan materyali düzgün biçimde eriterek markalama sağlar. Bu dalga boyu, polyester tabanlı termoplastiklerden elde edilen plastik malzemeler için ideal bir çözümdür. PET, içecek sektorunde çok yaygın olarak ve çoğunlukla şişe imalatında kullanılmaktadır.

Film ve Folyo – 10,2 µm Dalga boyu
10,2 µm dalga boyu ince filmler ve her türden ambalaj folyoları üzerine markalamalar için uygundur. Bu türden malzemelerde en iyi sonuçlar, üzeri ince bir mürekkep katmanı ile boyanmış film ve folyolarda elde edilir. Lazer enerjisi mürekkebi kaldırarak hemen altındaki katman ile kontrast oluşturur. Bu dalga boyunu en iyi emen ve dolayısı ile en iyi CO2 lazer markalama kalitesini veren ambalaj malzemeleri: PE, HDPE, LDPE, PP, OPP, OPA, PA, PMMA, POM, PUR, ABS, PVC.

Kağıt, karton ve cam – 10,6 µm Dalga boyu
10,6 µm dalga boyundaki CO2 lazer ışıması ince kağıttan kartona kadar olan ambalajlarda çok uygundur. Her tür cam üzerinde de mükemmel baskı sonuçları alınmaktadır. Bu dalga boyu CO2 lazerler ile en çok kullanılan dalga boyudur ve ambalaj uygulamalarının büyük çoğunluğuna oldukça uygundur.

Hitachi Serileri LM-C310S LM-C330S LM-C310P LM-C330P
Lazer Teknolojisi           CO2, Vektör
Lazer Gücü 10W 30 W 10W 30W
Lazer Dalga Boyu 9,3 µm (örnek: PET), 10,2 µm (örnek: OPP, PP, PE), 10,6 µm (örnek: Kağıt, Karton, Cam)
Markalama Alanı (mm)/Nokta Boyutu (µm 60×60 / 385 (Standard)
75×75 / 506 (Opsiyon)
100×100 / 810 (Opsiyon)
150×150 / 1296 (Opsiyon)
200×200 / 1660 (Opsiyon)
250×250 / 2213 (Opsiyon)
60×60 / 192 (Standard)
75×75 / 253 (Opsiyon)
100×100 / 405 (Opsiyon)
150×150 / 648 (Opsiyon)
200×200 / 830 (Opsiyon)
250×250 / 984 (Opsiyon)
Kırmızı Hedef Göstergeci Opsiyon (Kırmızı yarı iletken, Dalga boyu 655 nm, Sınıf 2 Lazer)
Kullanıcı Arayüzü Renkli dokunmatik panel/ PC
Işın Kesici Otomatik Elektromekanik Işın Kesici
Kabin Koruma IP 54
İletişim Arayüzü Metin ve yedekleme yönetimi için Ethernet, USB
Ağırlık 17 kg 25 kg 17 kg 25 kg
Boyutlar 196×148×698 (mm) 216×179×709 (mm) 196×148×698 (mm) 216×179×709 (mm)
Lazer Durum Sinyalleri Esnek G /Ç Konfigürasyon
Lazer Durum Göstergesi Hazır (Yeşil)/Uyarı (Sarı)/Alarm (Kırmızı)
Güç Beslemesi AC100~120V ±10%, AC200~240 V ±10% (50 / 60Hz)
Güç Sarfiyatı 300 VA 600 VA 300 VA 600 VA
Sıcaklık Aralığı 5~40 °C
Nem Aralığı 35~95%

1. Hitachi Industrial Equipment Systems Co., Ltd. (Hitachi) cihazın doğru çalışmamasından doğabilecek ürün hasarları veya üretim kayıpları nedeni ile sorumlu tutulamaz.
2. Hitachi ürünlerini sürekli olarak geliştirmektedir. Bu nedenle ürün tasarımlarını ve/veya spesifikasyonlarını önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.

Bilgi Talep Formu