İnkjet yazıcıların uzaktan kontrol edilebilmesi (remote control) özelliği geçmiş yıllarda teknoloji hayranlığı olarak dillendirilmekteyken piyasadan duyulan ihtiyaç ile bunu artık cihazlarımızda uygulamaya başladık.  Etiketleme, markalama sektöründe teknolojinin gerekliliklerini söylemden çıkartıp aktif kullanıma geçirmenin ve bunlar hakkında bilgi vermenin, görüşleri paylaşmanın bir yöntemi olarak inkjetçi düşünme biçimini paylaşacağımız İnkjet Kafası’nda bu haftaki yazımız Hitachi inkjetlerin uzaktan kontrolünü sağlayan yazılım ve donanım hakkında şirket içi eğitimimiz oldu. Eğitim ve Gelişim Yöneticisi Rahim Öztürk tarafından hayata geçirilen sistem hakkında ekip üyeleri bilgilendirildi.

Proje Adı: HITACHI Remote Control Kit

Proje Amacı: HITACHI CIJ yazıcıların uzak kontrol özelliğini kullanarak müşterilerimizin günlük kullanımını kolaylaştırmak ve kullanım farklılıkları sebebi ile oluşabilecek istenmeyen sorunları engellemek.

HITACHI RC Kit Nedir?  HITACHI CIJ yazıcıların sahip olduğu uzak kontrol özelliklerini Android veya IOS tabanlı uygulama kullanarak kablosuz bağlantı sayesinde cep telefonu, tablet veya PC üzerinden kullanımımıza olanak sağlayacak bir donanımdır.

HITACHI RC Kit Avantajları Nelerdir? – RC Kit sayesinde HITACHI CIJ kullanıcıları özellikle çoklu yazıcı bulunan fabrika ortamlarında yazıcı ekranlarından tek tek işlem yapmadan çalıştırma ve durdurma yapabilecek. İhtiyaç duyulan durumlarda yazıcılarının hazır ve bekleme modunu değiştirebilecek. Yazıcı ekranlarındaki hataları silebilecek ve yazdırma işlemini başlatıp durdurabilecek. Hatta bu avantajların üstünde yedek yazıcı bulunduran veya yazıcılarını düzenli çalıştırma konusunda sorunlar yaşayan kullanıcılar haftanın istedikleri günü veya saatinde çalıştırma ve durdurma planları yaparak kendileri işletmede olmasa bile yazıcılarının düzenli çalışma takibini RC Kit’e emanet edebilecekler. Bu sayede yazıcılarının sorunsuz ve güvenli bir şekilde idamesi sağlanabilecek.