Facebook Pixel Code

UX2 Serisi

UX2 Serisi

UX2 Serisi

GÜVENİLİRLİK: Son derece güvenilir tasarım ve üstün yapı kalitesi
ETKİNLİK: Düşük işletim maliyetleri çevre dostu yaklaşım
KULLANIM KOLAYLIĞI: Video tabanlı yönlendirme ile basit dokunmatik ekran kullanımı

Hitachi Coding and Marking Solutions

Hitachi Coding and Marking Solutions

Hitachi, 45 yılı aşkın bir süredir endüstriyel markalama alanında kendini kanıtlamış Continuous Inkjet (Sürekli Mürekkep Püskürtmeli) (CIJ) prensibine dayalı yüksek performanslı inkjet yazıcılar geliştirmiş ve üretmiştir.

Hitachi Endüstriyel IJ yazıcılar, çok çeşitli uygulamalar için ideal olan temassız baskı yöntemini benimseyen yüksek hızlı yazıcılardır. Son kullanma tarihleri, logolar, barkodlar, parti numaraları ve karekodlar uygulayabilen yeni UX2 Serisi, hem karmaşık hem de standart uygulamalar için mükemmel bir çözümdür.

Yüksek Güvenilirlik

Hitachi ürünleri zorlu ortam koşullarında son derece güvenilir olmalarıyla ünlüdür. İşlevsel açıdan kritik tüm parçalar kurum içinde üretilmektedir. Hitachi’nin kendi parçalarının kullanılması, yüksek kalite düzeyinin, güvenilirliğinin ve paranın karşılığını mükemmel bir şekilde verdiğinin altını çizmektedir.

Uygun Maliyet

Yeni ekonomik mürekkep geri kazanım tekniği sayesinde elde edilen endüstri öncüsü düşük solvent sarfiyatı ve çok düşük bakım maliyetleri ile toplam sahip olma maliyeti en düşük düzeyde tutulmaktadır.

Global Satış & Servis Ağı

Sizinle lokal olarak çalışabilecek global bir şirket mi arıyorsunuz? Hitachi sizlere markalama, kodlama ve takip edilebilirliğe yönelik zorlukların üstesinden koordineli bir şekilde gelmeniz için global olarak satış ve servis ağı sunmaktadır. Bulunduğunuz konumların her biri için ve tüm kuruluşunuz genelinde sunacağımız uluslararası tutarlılık, global bakış açısı, geniş çaplı uzmanlık ve kullanıcıya özel koordineli hizmetlerimizle hedeflerinize ulaşmanızın en büyük destekçisi olacağız. Global ekibimiz, dünya çapındaki teknik uzmanlıklarını karşılaştığınız sorunların çözümünde kullanarak sizlere tutarlı bir şekilde yardımcı olur. Yapmış olduğumuz iş analizi ve uyguladığımız projelerin neticesinde sizlere sunmak için somut ve kanıtlanmış çözümler ürettik. Ayrıca, tedarikçiler, OEM’ler (Orijinal ürün üreticisi) ve nihai kullanıcılar arasında sınır ötesi proje yönetimi ve koordinasyonu sunuyoruz.

Bu sayede, daha fazla görünürlük elde eder, zamandan ve paradan tasarruf edersiniz.

Teknik Özellikler

UX2’ye Genel Bakış

Artan Temizlik ve Dayanıklılık ile Birlikte Yeni Tasarım

Artan Üretim – Daha Az Kesinti Süresi

Geleneksel Yazıcılar
Geleneksel baskı kafalarında mürekkep*¹ inkjeti kontrol eden parçaların üzerine püskürtülür. Mürekkep birikmesi, zamanla üretim kaybına yol açan kesintilere neden olabilir.

*¹ Mürekkep püskürtme süreci çalışma koşullarına bağlı olarak değişebilir.

Mürekkep Koruması ile 3 Kat Daha Uzun Baskı
UX2 yazıcılar, benzersiz baskı kafası tasarımı sayesinde önceki nesillere*² göre 3 kat daha uzun süre baskı yapabilir. Mürekkep koruma özelliği, mürekkep püskürtmesini hassas baskı bileşenlerinden uzaktaki bir toplama alanına çeker. Sonuç, daha az baskı kalitesi sorunu ve daha az sıklıkta baskı kafası temizliğidir. Temiz üretim ortamını korurken aynı zamanda üretimi devam ettirmek.

*² Sonuçlar, UX Standardı ile karşılaştırıldığında aynı test ortamı ve test koşullarını ifade eder.

Daha Net Baskılar

En Zorlu Üretim Hızlarında Net ve Belirgin Kodlar
Geliştirilmiş nokta kontrol algoritmaları kullanan yeni tasarlanmış UX2 yazıcımız, en zorlu üretim hızlarında net bir şekilde okunabilir kodlar üretebilmektedir.

Yazma Kalitesinin En İyi Hale Getirmek İçin İki Kafa Boyutu ile Kullanılabilir
Standart kafamız 1 ila 6 satır baskı arasında net kod kalitesi üretir. Alanda yapılandırılabilen “kısa” baskı kafası seçeneği, 1 veya 2 satır baskı gerektiren en zorlu baskı hızı uygulamalarına odaklanır.**

* yüksek frekans uyumlu mürekkepler ile
** sadece 2 satırlı baskı mümkün

Güvenilir Baskı Kafası Temizliği

Ekstra Uygunluk ve Güvenilirlik
Sızdırmaz Güvenli Temizle İstasyonu, tek bir basit işlemle tamamen temizler ve kurutur. Baskı kafasını temizlerken açık solventlere olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Kurutma sırasında uçucu hale gelen solvent hava pompası tarafından emilerek egzoz kanalından dışarı atıldığı için operatör solvent gazına maruz kalmaz. Temizlemede kullanılan tüm solvent, güvenli bir şekilde bertaraf edilmek üzere kapalı bir haznede tutulur.

Yeni Smart Start fonksiyonu ile kendi kendine teşhis
Inkjet yazıcılarla ilişkili kesintilerin çoğu kirli bir nozulden kaynaklanır. Güvenli temizleme istasyonu ile kendi kendine sorun teşhisi başlatma, gerektiğinde solvent akışını tersine çevirerek püskürtücüyü otomatik olarak temizlemek için kullanılabilir, Yazıcının sorunsuz bir şekilde yeniden başlamasını sağlamaya yardımcı olur.

Her zaman yazdırmaya hazır
Uzun süre kullanılmadığında bile temizleme istasyonu, önceden programlanmış bir programa göre periyodik olarak otomatik bir nozul temizlemesi yaparak kurumuş mürekkep birikimini ortadan kaldırır. Bu, yazıcının her zaman yazdırmaya hazır olduğu ve üretim başlangıcında herhangi bir manuel temizliğe ihtiyaç duymayacağı anlamına gelir.

Dahili Sorun Giderme

Önleyici Bakım ve Kurtarma için Cihaza Yerleşik Videolu Yönlendirme
Yazıcı ekranındaki interaktif bir video, kullanıcılara rutin işleri, önleyici bakım faaliyetlerini gerçekleştirmeleri ve hatta yazıcıyı bir arıza durumundan kurtarmaları için rehberlik eder. O kadar sezgiseldir ki, eğitimsiz kullanıcılar bile cihaza yerleşik videolu yönlendirmeyi kolayca takip edebilir.

Sonuç olarak, UX2 ile günlük etkileşim hiçbir sürpriz olmadan içgüdüseldir. Gerektiğinde, kullanıcılar baskı kafasını temizlemek ve sıvı eklemek için video tarafından yönlendirilecektir.

Sezgisel Ekran ve Basitleştirilmiş Yazıcı Kurulumu

İhtiyaçlarınıza Uygun Esneklik
Yazıcı ekranı esneklik göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Ayarlanabilir ana ekran ile hangi bilgilerin operatörlere gösterilmesinin önemli olduğunu seçebilirsiniz.

Üretim ihtiyaçlarınız için daha önemli olan bilgiyi seçin.

İkon-Temelli Ekran
Kullanıcıların makine durumunu ve mürekkep seviyelerini hızlı bir şekilde belirlemelerini sağlayan ikon temelli göstergelere sahip sezgisel bir ekran.


Alışılmış tablet tarzı dokunmatik ekran, akıllı telefonlara ve tabletlere benzer kaydırma işlevselliği sağlar.

Hızlı Hat Değişimleri

Yazıcıları Kolaylıkla Taşıyın
Hızlı değiştirilebilen G/Ç konektörlerimiz yazıcıların bir hattan diğerine hızla geçmesini sağlar. G/Ç bağlantısını önceden ayarlayarak zaman kaybettiren hataları ortadan kaldırın.

Dijital Ağ Desteği

Modern Endüstriyel Protokollerle Entegrasyon

Modern İletişim Protokolleri
OPC-UA gibi modern açık protokolleri kullanan Hitachi’nin yazıcıları, yaklaşmakta olan Endüstri 4.0/ IoT devrimine hazırdır. Bu açık tarz veri bağlantısı, yazıcılarımızın işletim sisteminden bağımsız olarak neredeyse tüm ağa bağlı platformlarla uyumlu olmasını sağlar. Ayrıca, son model UX yazıcılar Ethernet/IP, OPC-UA, Modbus ve Seri RS-232 ile donatılmıştır. Hitachi şu anda Ethernet/IP için ODVA* onayı alan ilk CIJ üreticisidir.

* ODVA, merkezi ABD’nin Michigan eyaletinde bulunan bir ticaret ve standart geliştirme kuruluşudur.

IoT Analitiği ile İşleyişi, Kaliteyi ve Dönüşümü İyileştirin
Hitachi, hem OT (operasyonel teknoloji) hem de BT alanında onlarca yıllık deneyime ve derin uzmanlığa sahip dünyadaki sayılı şirketlerden biridir. Endüstriyel arenada, giderek geleneksel süreçlerin yerini alan veri güdümlü akıllı üretimi ve bakım çözümlerini geliştiriyoruz.

Sürdürülebilir Bir Kodlama Geleceğine Yatırım Yapın

Hitachi’nin vizyonu, iklim değişikliğinin öncüsü olmaktır. Misyonumuz, daha sürdürülebilir bir toplum yaratarak çevre sorunlarını çözmek ve daha yüksek bir yaşam kalitesi elde etmektir.

Sürdürülebilir Tasarım
UX2 serisi, sadece yüksek güvenilirlik ve daha düşük işletme maliyeti sağlamakla kalmayan, aynı zamanda baskı sırasında mürekkep devresine giren hava miktarını kısıtlayarak VOC* emisyonlarını azaltan yenilikçi ve sürdürülebilir pompa teknolojisini kullanır.

*VOC Uçucu organik bileşikler mürekkeplerde ve boyalarda bulunur

MEK (Metil-Etil-Keton) İçermeyen Mürekkepler
Hitachi’nin MEK içermeyen mürekkepleri, UX2 serisi yazıcılarla çalışmak üzere tasarlanmıştır. Yeniden doldurma sıklığını ve emisyon seviyesini azaltabilen standart mürekkeplere sürdürülebilir bir alternatif sunarlar. Kartuş israfınızı üçte bire kadar azaltacaktır.

Kendimizi kaynak verimli çevre dostu kodlama ve markalama çözümleri üretmeye adadık.

Güvenli Temizleme İstasyonu
Güvenli bir çalışma ortamı tüm imalat çalışanları için önemlidir. Hitachi, operatörleri sıvı bulaşmasından uzak tutmakla kalmayıp aynı zamanda minimum miktarda sıvı kullanarak baskı kafasını profesyonel bir şekilde temizleyen yenilikçi bir otomatik baskı kafası temizleme istasyonu oluşturdu. Böylelikle zamandan önemli ölçüde tasarruf edilir ve atık sıvı miktarı azaltılır.

Güç Tasarruf Modu
Pompa tasarımı sayesinde, baskı sırasında yazıcının güç tüketimi 73VA ile zaten en düşük değerlerden biridir. Bununla birlikte, Hitachi UX2 serisi, programlanmadığında dokunmatik ekranı 3 dakika sonra karartan veya kapatan, enerji faturalarınızı ve karbon ayak izinizi daha da azaltan seçilebilir bir güç tasarrufu moduna da sahiptir.

 1. Otomatik baskı kafası temizleme 
  Güvenli Temizleme İstasyonu opsiyonu
 2. Video yönlendirmesi
  10,1” sezgisel renkli dokunmatik panel ekran
 3. Yüksek kaliteli yazdırma
  Yeni nokta yerleştirme algoritması
 4. 6 satıra kadar yazdırma
  10 mm maks baskı yüksekliği
 5. Hızlı hat değişimleri
  Önceden ayarlanabilir takılabilir bağlantı paneli
 6. Temiz kalan baskı kafası tasarımı
  Yenilikçi mürekkep koruma
 7. Yüksek Hızlı Baskı
  Kısa Yazıcı Kafası Opsiyonu
 8. Yıkanabilirlik
  IP65 Paslanmaz Çelik Kasa
 9. Temiz ve Güvenli Mürekkep Dolumu
  Dökülmeyen Mürekkep ve Solvent Kartuşları
 10. Endüstri 4.0’a Uygun
  En Son Çıkarılan İletişim Protokolleri ile Uyumlu
 11. Kolay Bakım
  Yönlendirme ile Aletsiz Filtre Değişimi

UX2

UX2-D160W

Nozul boyutu 65µm
Maks baskı satırı sayısı 6 satıra kadar
Maks baskı karakteri sayısı 240 karakter (opsiyon: 1,000 karaktere kadar)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Font

 (Yatay× Dikey) 

 

4x5 1 ila 6 satır (Kısa baskı kafası seçeneği : 2 satıra kadar)
5x5

1 ila 6 satır (Kısa baskı kafası seçeneği : 2 satıra kadar)

5x8 or 5x7 1 ila 4 satır (Kısa baskı kafası seçeneği : 2 satıra kadar)
9x8 or 9x7 1 ila 4 satır (Kısa baskı kafası seçeneği : 2 satıra kadar)
7x10 1 ila 3 satır (Kısa baskı kafası seçeneği : 1 satır)
10x12 1 ila 2 satır (Kısa baskı kafası seçeneği : 1 satır)
12x16 1 ila 2 satır (Kısa baskı kafası seçeneği : 1 satır)
18x24 1 satır
24x32 1 satır
30x40 1 satır
36x48 1 satır
Karakter yüksekliği 2-10mm (opsiyonel kısa baskı kafası: 2.0-6.5mm)
Giriş cihazı ve ekran

Uluslararası Telekomunikasyon Birliği (WYSWYG) tasarımı

Ekran: 10.1“ renk TFT LCD, WSVGA(1024×600)

Giriş cihazı: Dokunmatik panel, giriş sesi sağlanır

Maksimum baskı oranı (saniye başına karakter)

(Font 4×5, boşluk 1 nokta, 1 satır, 76.9kHz)

1,538’E kadar (opsiyon: 3,076’ya kadar)
Standart karakterler

Alfanumerik(A~Z, a-z,0~9), semboller(27) ve boşluk: Toplam 90

Kullanıcı deseni Nokta vuruş için her biri 200 desen (Serbest boyut için 50 desen)
Barkod yazdırma code39, ITF, NW-7, JAN-13, JAN-8, code128/EAN128, UPC-A, UPC-E, GS-1 Databar  
2D kod yazdırma

Veri matrisi (Alfabe: 49 karakter/Sayısal değerler: 98 karakter), QR kodu

(Yalnızca alfabetik karakterler: 61, Yalnızca sayılar: 101), Mikro-QR kodu

(Yalnızca alfabetik karakterler: 11, Yalnızca sayılar: 18)

Baskı fonksiyonları Takvim, Sayım, (Opsiyon: Vardiya kodu)
Mesaj saklama kapasitesi 300 mesaj (opsiyon: 2000 mesaja kadar)
Giriş sinyali

Yazdırma hedefi algılama, Yazdırmayı durdurma, Dönel encoder sinyal,

İki yönlü yazdırma, Uzaktan kontrol (Çalıştır, Durdur, Hazır AÇIK/KAPALI, Sıfırla), (NPN/PNP seçilebilir)

Çıkış sinyali Yazdırma devam ediyor veya Yazdırma tamamlandı, Çevrimiçi (NPN/PNP Seçilebilir), Yazdırmaya hazır, Hata, Uyarı (yalnızca NPN)
Özelleştirilebilir ekran
Animasyon rehberliği
Güvenli-Temizleme - İstasyonu İsteğe bağlı
Veri arayüzü 115.200bps'ye kadar seçilebilen baud hızlarında USB/RS-232 Dönüştürücüler
Ethernet iletişimi Modbus, EtherNet/IP, OPC-UA
Yazdırma kafa hortumu uzunluk/açı 4m (düz/90 derece)
Çalışma sıcaklık aralığı 0~50°C (1067K Mürekkep)
Çalışma nem aralığı %30~90 Bağıl Nem (yoğuşmasız)
Koruma Seviyesi IP65
Güç besleme (Otomatik voltaj seçimi) AC100~120/200~240V±10%, 50/60Hz
Boyut 460×425×534mm (Genişlik×Derinlik×Yükseklik)
Yaklaşık ağırlık 27 kg (60 lbs)
Bilgi Talep Formu