Yeni nesil inkjet yazıcı

Japonca Kai (değişim) ve Zen (iyi, daha iyi) kelimelerinden gelen; Kaizen Stratejisi'nde üretilen yeni nesil Hitachi UX Serisi inkjet yazıcılar günümüzde oldukça tercih ediliyor. Altar Endüstri Ürünleri Satış Yöneticisi Çağlar Tunç, ürünün avantajlarını anlattı.

Son yıllarda üretici firmalarrn uluslararası ticaret mevzuatlarına uygun standartlarda markalama ihtiyaçları ile "Ürun Takibi ve Kalite Yönetimi" süreçlerinin takibine  başladıkları, üretim bantlarının vazgeçilmez parçalarından biri haline gelen inkjet makinalarından beklentiler; eskiden olduğu gibi sadece üretim ve son tüketim tarihi kodlamasının çok ötesine geçmiş durumda. Japon elektronik firması Hitachi, markalama sektörünün değişen ihtiyaçlarına göre geliştirdiği yeni nesil Hitachi inkjetler ile markalama sektörüne kaliteli, müşteri odaklı çözümler sunuyor.

Kaizen Stratejisi'ni benimseyerek PCB üretim hatlarında "Ürün Takibi ve kalite yönetimi Projesinde" geliştirilen UX Serisi inkjetler, oldukça tercih ediliyor.

En düşük solvent kullanımı

Altar Endüstri Ürünleri Satış Yöneticisi Çağlar Tunç Hitachi'nin güçlü ağ entegrasyon alt yapısı sayesinde tüm PCB işlerne hatlanna operasyon kontrol merkezinden komut verilerek; kare kod markalaması ve baskı kontrolü gerçekleştirmeye başladığını ifade etti.

Orijinal Hitachi sarf malzemelerinin uluslararası dayanıklılık testlerinde elde ettiğ başarıya da dikkate çeken Tunç; "Yeni nesil patentli Hitachi Sıvı Tüketimi Azaltma Sistemi ile sektörde ki en düşük solvent kullanımını sunup toplam sahip olma maliyetini azalttı" dedi.
 
Markanın kendi bileşenlerinin kullanılmasının güvenirliği artırdığını belirten Tunç; "Geliştirilmiş Yazıcı Kafası ve Dolaşım Sistemi ile yüksek hızlarda dahi; 6 satırda, tam boyutta, kare kod ve algoritmik kodlama mükemmel kalitede elde ediliyor" dedi.

Kaynak: Milliyet Gazetesi, Ambalaj Endüstrisi Sektörel Yayınları / Ekim 2016